دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

حج و پروازهای زیارتی

حج و پروازهای زیارتی امتیاز حج بر سایر واجبات و فرائض اسلامى، جهانى بودن آن است، بین المللى بودن آن است. این تضرعى که هر مسلمانى در دل خود به آن نیاز دارد که در مقابل پروردگار خضوع کند، خشوع کند، تضرع کند، این در حج یک جلوه ى عمومى و بین المللى پیدا میکند

مقام معظم رهبری مدظله العالی)

توصیه به زوار

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که در اسفند سال 1340 با نام هواپیمایی ملی ایران « هما»تاسیس گردید، نخستین گام عملیاتی اش حمل ونقل زائران خانه خدا بود که در اردیبهشت ماه 1341 برداشته شد.

“هما"در حیات 55 ساله خود، افتخار و توفیق ارائه خدمت به میهمانان خانه خدا را به همت کارکنان کاردان و متخصص خود بسان فریضه ای الهی و عبادتی خالصانه دانسته و در انجام موفق آن از هیچ تلاشی فرو گذار ننموده و نخواهد نمود.

جابجائی قریب به 000/000/3 نفر جهت انجام مناسک حج و 000/000/4 نفر جهت انجام مناسک عمره بخشی از این توفیق الهی است که تاکنون نصیب همائیان شده است.

ایستگاههای عملیاتی پروازهای حج و عمره در عربستان عبارتند از جده و مدینه منوره و در داخل کشور شهرهای تهران -اصفهان –مشهد –بوشهر –کرمانشاه –اردبیل –یزد –کرمان –شیراز –اهواز–ساری –تبریز –راهدان –لار - رشت و بیرجند می باشند.

هما در موسم حج تمتع با ایجاد دفاتر فرعی در شهرهای مکه مکرمه،مدینه منوره و جده و همچنین موسم عمره در ستاد مکه مکرمه آماده ارائه هرگونه خدمات پروازی به حجاج و معتمرین گرامی خواهد بود.

شایان توجه است از سال 1381 فرصت زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام با برقراری پروازهای دمام - مشهد برای زائرین سعودی فراهم شده است و در حال حاضر دو پرواز هفتگی در این مسیر فعال می باشد.

آرزوی هما جهت خدمتگزاری به زوار حرم حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام و عتبات عالیات از دی ماه 1389 با انجام دو پرواز از تهران به بغداد محقق گردید و در حال حاضر پروازهای هفتگی این شرکت به بیش از20 پرواز رسیده است وتقریبا 000/120 هزار نفر، از فرودگاههای امام (ره) ،مشهد مقدس، کرمان ، ساری، یزد، شیراز ، تبریز،بیرجند،زاهدان،بوشهر و اردبیل موفق به زیارت قبور مطهر ائمه در کشور عراق شده اند.
 

دفتر فروش هما مستقر در سازمان حج و زیارت در ساعات اداری و دفتر فروش هما واقع در اکباتان با شماره تلفن 44672192 آماده ارائه خدمات به زائرین و معتمرین گرانقدر می باشد.

اطلاعات پروازهای ایران ایر برای پروازهای تمتع نیز در آدرس زیر قابل دستیابی است :

http://haj.iranair.com